Loading...
wtorek, 11 czerwca 2013

Ernestine Shepherd - to jest (76-letnie) ciało!

Szukając na youtube jakichś nowych ćwiczeń trafiłam na ten filmik. Myślałam, że to jakaś ściema, ale jednak nie - Ernestine Shepherd jest najstarszą kulturystką na świecie (o ile matematyka mnie nie zawiodła obecnie ma 76 lat!). Moim zdaniem to jest niesamowite - ciało tej kobiety wygląda lepiej niż niejednej 20-latki.

Ernestine Shepherd została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa w 2011r. (miała wtedy 74 lata). Pani Shepherd jest trenerem personalnym i właścicielką siłowni. Informacje, które znalazłam na jej stronie (http://ernestineshepherd.net/) podają, że wstaje codziennie o 3 (!!!) w nocy, a dzień rozpoczyna od joggingu i treningu siłowego.


Miss Ernie nie skupia się jedynie na sobie, ale też prowadzi różne działania na rzecz promocji zdrowego trybu życia. Wydaje mi się, że jest to szczególnie ważne dla osób w starszym wieku - patrząc na taką trenerkę, każda babcia uwierzy, że może jeszcze zmienić swoje życie :) 


Co ciekawe, Miss Ernie jest kulturystką od zawsze, zajęła się tym po pięćdziesiątce.

Oczywiście jako fitnesska Pani Shepherd przestrzega zasad zdrowego żywienia (je podobno 17000 kcal dziennie), dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników (trudno w to wątpić patrząc na zdjęcia czy filmiki).

Pewnie cześć z Was powie - dobre geny i tyle. Owszem, dobre geny, ale nawet najlepszy potencjał można zmarnować, a ta kobieta wykorzystała to co dała jej natura na 120%. Gdyby o siebie nie dbała najprawdopodobniej więcej czasu zajmowałoby jej chodzenie po lekarzach niż cokolwiek innego.


Niech takie osoby będą dla nas inspiracją!

Jeżeli chcecie zobaczyć czy poczytać więcej odsyłam Was na fanpage Ernestine na facebooku (żródło wstawionych przeze mnie zdjęć) oraz do tego artykułu.
 _____________________________________________________

Oczywiście zapomniałam o tym od razu napisać - projekt "Jestem z siebie dumna" dobiegł końca. Podsumowanie pojawi się pod koniec tygodnia, kiedy dostanę wiadomości od wszystkich uczestniczek :) Z informacji, które do tej pory do mnie dotarły wynika, że większość dziewczyn doskonale sobie poradziła :) Szczegóły już wkrótce :)

Moolla :)

8 komentarze:

 1. W życiu bym jej tyle nie dała! Kolejny dowód na to, że uprawiając sport możemy "oszukać" czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, opiszę tą akcje jeszcze dziś ;) i podeśle

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowita kobieta! Podporządkowane życie swojej pasji, niezależnie od wieku. Genialna kobieta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta kobieta na zdjęciu ma 76lat? Nie wierzę!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Skarbie i jak akcja jestes z siebie dumna? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość podsumowań już do mnie dotarło, jutro będzie post :) Jeżeli ktos sie nie wyrobi, to po prostu potem go dopiszę :)

   Usuń
 6. Szacun, szacun...
  Wygląda na 30 lat, jak nie mniej! Poezja..

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :) Każda opinia jest dla mnie cenną wskazówką :)

 
TOP